O rajdzie

Pierwszy Rajd Żubrów wystartował 12 listopada 1966 spod Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wtedy jeszcze pod nazwą I Ogólnopolski Rajd Działaczy i Sympatyków Sportu Samochodowego. Komandorem rajdu został inicjator pomysłu stworzenia tych zawodów Sobiesław Zasada. Piękną ideą przewodnią tej imprezy było, że to czynni zawodnicy organizują rajd dla działaczy i byłych zawodników. Taki model organizacyjny ukształtował się na wiele lat, dopóki wymogi profesjonalnego podejścia do organizacji nie sprawiły, że główny ciężar organizacyjny przesunął się w innym kierunku.
Ale nadal przy obsłudze prób sportowych spotkać można czynnych zawodników.

Przez 52 lata nieprzerwanego istnienia, Rajd nabrał prestiżu jak również poszerzyło się grono osób mogących w nim uczestniczyć. Oprócz działaczy i czynnych zawodników, do Rajdu mogą przystąpić fani automobilizmu. Ograniczenie dotyczy jedynie maszyn biorących udział w Rajdzie – mogą to być samochody produkowane seryjnie.

Celem nadrzędnym jest aby impreza ta nie miała tylko charakteru sportowej rywalizacji, ale była również okazją do spotkania się w gronie przyjaciół z rajdowych tras, pasjonatów i miłośników sportu samochodowego.

O Rajdzie

Rajd Żubrów to jedna ze starszych imprez sportowych w Polsce. Wziąć w niej mogą udział wszyscy fani motoryzacji.
Zapraszamy do 52. edycji! Czytaj więcej

Galeria

Zapraszamy do galerii. Czytaj więcej